Karabıyık: Konuşmacılar maskesini çıkartmasın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Karabıyık: Konuşmacılar maskesini çıkartmasın
Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, kitlelere karşı konuşmak zorunda olan siyasetçilerin ve diğer yetkililerin, maskesini çıkarmamdan konuşmalarını yapmaları gerektiğini söyledi.

Açıklama yapan Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, “Mart ayından bu yana büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında tüm dünyada, ülkemizde ve ilimizde tekrar bir artış yaşanıyor. Bu süreçte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre hayatımızı sürdürmeye devam edip tedbirleri elden bırakmamaya çalıştık.” dedi.

Buna rağmen can kayıplarının ve vakaların halen devam etmekte olduğunu belirten Karabıyık, “Fakat yine bu süreçte yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, binlerce vatandaşımız da hastanelerde ve evlerinde tedavi altına alındı. Covid 19 ülkemizde ve ilimizde artış göstermeye başladıktan sonra bir dizi tedbirler alındı ve alınmaya da devam ediliyor. Gerek sağlık bakanlığının gerekse bilim kurulunun yapmış olduğu sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına tüm vatandaşlarımız gibi bizler de uymaya çalıştık.” diye konuştu. 

Maske kullanımı konusunda bir eksiklik tespit ettiklerini, bunun da kalabalıklara karşı konuşmak zorunda olan kimselerin maskesini çıkartması olduğunu belirten Karabıyık, şunları söyledi.

“Ancak Gelecek Partisi Van il Başkanlığı olarak biz bu kurallara bir yenisini daha ekliyoruz. Özellikle kitlelere konuşma zorunluluğu olan ülkemizin en önemli yerlerinde her gün siyaset yapan veya halk ile karşı karşıya kalanlar, seslerini duyurabilmek adına maske kuralını zaman zaman ihlal etmek zorunda kalıyor. Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı olarak böyle bir durumda hem kendi hem de karşımızdaki insanların sağlığını riske atmamak adına dördüncü bir kural ekledik. Maskemizi çıkartmadan yaka mikrofunu kullanarak uzakta olan kitlelere sesimizi ulaştırabiliyor ve maske kuralına riayet etmiş oluyoruz.” 
Haber: Adil HARMANCI PRESTİJ


Fasulye tanesi nefes borusuna kaçtı, 97 gün sonra hayatını kaybettiÖnceki Haber

Fasulye tanesi nefes borusuna kaçtı, 97...

Koronavirüs, çevre ve Van Gölü örneğiSonraki Haber

Koronavirüs, çevre ve Van Gölü örneği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar