Van’da ‘Astsubay kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu’ iddiası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van’da ‘Astsubay kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu’ iddiası
Van Valiliği, bazı yayın organlarında ve sosyal medyada bir Astsubayın kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yönündeki haberin doğru olmadığını, Van’da belirtilen isimde bir Astsubay bulunmadığını açıkladı.

Sosyal medyada ve bazı yayın organlarında Van’da, T.A. isimli bir Astsubayın Van İlkadım Çocuk Yurdu’nda bulunan 17 yaşındaki N.A. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yönündeki haberlere ilişkin olarak Van Valiliği tarafından açıklama yapıldı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Bazı basın organlarında ve sosyal medyada Astsubayın 17 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yönünde yayımlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır.” Denildi.  

Cinsel istismara uğradığı belirtilen N.A. hakkında bilgi aktarılan açıklamada, “Haberde ismi geçen N.A., ailevi sorunlar nedeniyle 16.07.2020 tarihinde Van İlkadım Çocuk yurduna yerleştirilmiştir. 31.07.2020 tarihinde izinsiz olarak konakladığı yurttan ayrılan N.A. polis tarafından bulunup yurda teslim edildikten sonra, yurttaki görevlilere cinsel istismara uğradığı yönünde bilgi vermiştir.” ifadelerine yer verildi.

Olayın soruşturma safhasına ilişkin detayların da yer aldığı açıklamada, şu bilgiler aktarıldı:

“Yurt görevlilerinin Van Cumhuriyet Başsavcılığına başvurusuyla, N.A.’nın 25.08.2020 tarihinde Çocuk İzleme Merkezinde ifadesi alınmıştır. N.A. ifadesinde 01.08.2020 tarihinde 3-4 yıldır sevgili olduğu 25 yaşındaki A.P. ile İskele mevkiinde buluştuğunu, A.P.’nin kendisiyle rızası dışında cinsel ilişkiye girdiğini ve şikayetçi olduğunu ifade etmiştir. N.A. 2020 yılı içerisinde hatırlamadığı bir tarihte ast subay olduğunu ifade ettiği T.A. isimli şahsın evine gittiğini, ancak cinsel bir birliktelik yaşamadığını ve T.A.’dan şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.”

Van’da T.A. isimli bir Astsubayın olmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yapılan araştırmalarda ilimizdeki askeri birliklerde T.A. isimli bir ast subay olmadığı belirlenmiştir. N.A.’nın şikayetçi olduğu A.P. Van Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekiplerince 26.08.2020 tarihinde gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma devam etmektedir.”


Bugün 20 kişi hayatını kaybetti, 1313 kişiye yeni tanı konduÖnceki Haber

Bugün 20 kişi hayatını kaybetti, 1313 ki...

HDP Muş İl Başkanı tutuklandıSonraki Haber

HDP Muş İl Başkanı tutuklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar