Türkiye-İran arasına 'güvenlik duvarı' inşa ediliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye-İran arasına 'güvenlik duvarı' inşa ediliyor
Duvarın yapıldığı alanda incelemelerde bulunan heyet, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık İran sınırına yapılan güvenlik duvarını inceledi.

Türkiye’nin son yıllarda İran tarafından gelen düzensiz göçmenleri engellemek adına gerçekleştirdiği belirtilen çalışmaları yerinde görmek üzere Vali Bilmez, Genel Müdür Kırbıyık ile 6. Hudut Tugay Komutanı Albay İlker Ertuğrul hem hava hem de kara yoluyla Çaldıran İlçesi’ndeki sınır hattını inceledi. 

Daha sonra Çaldıran Yavuz Selim Hudut Karakolu ile Güneş Hudut Karakoluna geçen Vali Bilmez, Genel Müdür Kırbıyık, Albay Ertuğrul ve beraberindekiler, burada karşılama mangasını selamlayıp toplu fotoğraf çektirdi.  

Burada bir süre karakolların durumlarını görüşen Vali Bilmez, Genel Müdür Kırbıyık, Albay Ertuğrul ve beraberindekiler ardından Ağrı’nın Doğubayazıt Ersöz Hudut Takım Karakoluna geçerek, burada Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ile sınır hattında yapılan ve yapılacak güvenlik sınır duvarı projesini değerlendirdi. 

Duvarın yapıldığı alanda incelemelerde bulunan heyet, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından Van’ın Çaldıran İlçesi Tavşantepe Üs Bölgesi’ne de geçen Vali Bilmez, Genel Müdür Kırbıyık, Albay Ertuğrul ve beraberindekiler burada yapılacak çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu ve program tamamlandı.


VAN GÖLÜ'NDEKİ MARTILAR AÇLIK VE SUSUZLUK YÜZÜNDEN ÖLDÜÖnceki Haber

VAN GÖLÜ'NDEKİ MARTILAR AÇLIK VE SUSUZLU...

Türkiye'de toplam can kaybı 5 bin 934 olduSonraki Haber

Türkiye'de toplam can kaybı 5 bin 934 ol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar