Metropoll Araştırma: Muhalefet HDP'yi yanına almadan, iktidarı alamaz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Metropoll Araştırma: Muhalefet HDP'yi yanına almadan, iktidarı alamaz
Metropoll Araştırma CEO'su Özer Sancar, “Muhalefet HDP'yi yanına almadan hiçbir şey yapamaz, iktidarı alamaz” ifadesini kullandı.

ARTI TV’ye değerlendirmelerde bulunan Metropoll Araştırma CEO'su Özer Sancar, son anket sonuçlarıyla ilgili bilgi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) HDP'yi yanına almadan iktidarı alamayacağını ifade eden Sancar, “Her partiden bir miktar kararsız oy vardır. Ama önemli olan CHP'den kararsıza kayan oylar değildir. Önemli olan AKP'den ve MHP'den kararsıza kayan oylardır. Çünkü onlar iktidardalar ve oy kaybederlerse ya da oyları başka partilere giderse iktidarı kaybeder” dedi.

Özer Sancar şöyle devam etti:

“Millet İttifakı ya da muhalefet cephesi diyelim muhalefet oylarının tamamı bir araya gelirse anlamlı bir büyüklük anlamlı bir rakam oluşuyor, o zaman Cumhur İttifakı'nın önüne geçiyor. Yani şuanda da muhalefet partilerini topladığımız zaman, muhalefet tamamını toplayabilirse, muhalefet kendi arasında tamamını ittifak içine çekebilirse iktidarı alma Cumhurbaşkanlığını alma şansları var. Henüz böyle bir noktaya gelmiş gibi görünmüyorlar.

Muhalefetin özellikle HDP konusunda sert bir tavrı var. Muhalefet HDP'yi yanına almadan hiçbir şey yapamaz, iktidarı alamaz. Yani HDP'yi iterlerse ya da HDP ben sizinle birlikte hareket etmiyorum derse bugünkü iktidar ve bugünkü Cumhurbaşkanlığı aynen devam eder”.


Hülya Avşar, Ayvalık'ta 55 milyon TL'ye ada satın aldıÖnceki Haber

Hülya Avşar, Ayvalık'ta 55 milyon TL'ye...

Van'da bugün ve dün (25-26 Eylül) vefat edenlerSonraki Haber

Van'da bugün ve dün (25-26 Eylül) vefat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar