İstismardan tutuklanan şeyh hakkında yeni bir iddia

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstismardan tutuklanan şeyh hakkında yeni bir iddia
Müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan ve kendisini “Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah” olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban’ın, mağdur kızın babasına para teklif edip işlediği suçu örtbas etmek istediği ileri sürüldü.

Sakarya Akyazı'da, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismardan tutuklanan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma devam ederken, Şağban'ın aleyhine delil olarak dosyaya giren telefon konuşmalarının detayları Türkiye basınına yansıdı.

Sondakika’da yer alan habere göre, soruşturma dosyasında Eyüp Fatih Şağban, istismar ettiği kızın babasını şikâyetçi olmamaları ve olayın duyulmaması amacıyla ikna etmek için birçok kez aradı. Bu görüşmeler de baba tarafından kaydedilerek soruşturmayı yürüten jandarmaya teslim edildi. Görüşmelerin çözümleri yapılarak soruşturma dosyasına eklendi.

“IBAN ver sana birşeyler atayım”

Bu görüşmelerden birinde Şağban, "21 yıldır birlikteyiz" dediği mağdur kızın babasına para teklif ederek olayı kapatmaya çalışıyor. Ayrıca babadan mağdur kızı telefona vermesini, onunla da görüşmek istediğini söylüyor. Ancak baba bu talebi kabul etmiyor.

Görüşmenin bir bölümü şöyle:

"Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? 21 senedir burada irşat yapmışız. Olmamış da şimdi mi olmuş yani? Belki de senin kızına piyango vurmuş oğlum. Aklını başına topla bakalım. Olacak bir şey yok. Yaşı ufak daha. Büyüsün, biz de büyüyelim. Şöyle bakalım, hizmetlerimizi yapalım. Sırt sırta verelim oğlum, ne var yani?"

"Sana 70 milyar feda olsun"

Şağban’ın konuşmada, "Bizde yalan olmaz. Bilerek, kasten böyle bir şeyimiz olmaz. Sen benim öz kardeşimden ilerisin. Her zaman düştüğün yerde biz senin yanındayız. Bizde de bir hata olabilir ama hatada da hayır vardır belki. Bir sıkıntın olursa bu kapı sana her zaman açık. Kapıyı kapatırsan üzerine yıkılır. Az daha beni kurtaracaktın ama herhalde niyetin kötü. Sen gönlünü ferah tut, kusurumuz telafi olur. 70 değil, sana 70 milyar feda olsun. Benim neyim varsa, senin" dediği belirtildi.

42 yıl hapis talebi

Tutuklanan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şağban hakkında 'çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı' ve 'çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından toplam 42 yıl hapis cezası istendi.

4 sayfalık iddianamede ses kayıtları, tanık ifadeleri ve mağdur çocuğun ifadeleri de yer aldı.

"Fatih Nurullah" adını kullanan 58 yaşındaki Şağban, 21 yıllık müridinin 12 yaşındaki kızını istismar etmek suçundan geçen hafta cumartesi günü tutuklanmıştı. 6 gün içinde soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlanmış oldu.


Van’da 65 mülteci yakalandıÖnceki Haber

Van’da 65 mülteci yakalandı

Yılbaşından bugüne kadar 169 kadın cinayete kurban gittiSonraki Haber

Yılbaşından bugüne kadar 169 kadın cinay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar