HDP'den istifa eden 2 belediye başkanı AK Parti'ye geçti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HDP'den istifa eden 2 belediye başkanı AK Parti'ye geçti
Batman'da 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’den seçilen Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren ve Bekirhan Belde Belediye Başkanı Fırat Karabulut, AK Parti'ye katıldı.

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) daha önce istifa eden Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren ve Bekirhan Belde Belediye Başkanı Fırat Karabulut, AK Parti'ye geçti.

Batman'da 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’den seçilen Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren ve Bekirhan Belde Belediye Başkanı Fırat Karabulut, AK Parti'ye katıldı. 

10 Aralık 2019 tarihinde partisinden istifa edene Ayhan Eren, istifa sonrası Kürtçe tabela değiştirmesi ile gündeme gelirken, Bekirhan Belde Belediyesi Başkanı Karabulut’un ise 20 Kasım tarihinde kayyum korkusuyla istifa ettiği iddia edilmişti.

HDP üyeliğinden istifa eden iki başkan bu süre zarfında bağımsız olarak görev yaparken dün itibarıyla AK Parti’ye geçtiler.

Eren ve Karabulut’un AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile AK Parti rozeti taktıkları fotoğrafları paylaşıldı. AK Parti'den konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

HDP istifaya çağırmıştı

Bekirhan Belediye Başkanı Karabulut'un istifası ardından HDP yazılı bir açıklama yaparak, belediyenin kayyumla tehdit edildiğini belirtmişti.

Belediyede görev yapan bir personel aracılığıyla Belediye Eşbaşkanı Fırat Karabulut’a, kayyum ve tutuklama tehdidi içeren bir mesaj gönderildiğini belirten HDP, “İktidar cephesi tarafından gönderilen ve siyasi etikle uyuşmayan bu ahlaksız teklif sonrası, Fırat Karabulut irade gösterememiş ve korku sarmalına kapılmıştır. Fırat Karabulut, kayyım atamasından korktuğu için 20 Kasım’da HDP’den istifa etmiştir. Fırat Karabulut, onu HDP adına seçen halkın iradesini kendi korkuları uğruna savunma cesaretini gösterememiştir. Bulunduğu makam olan Belediye Eşbaşkanlığından da istifa etmesi ahlaki ve vicdani sorumluluğunun bir gereğidir" açıklamasında bulunmuştu.


Van Gölü için 7 yıldır dağ tırmanıyorlarÖnceki Haber

Van Gölü için 7 yıldır dağ tırmanıyorlar

ABD, İran'ın 4 petrol tankerine el koyduSonraki Haber

ABD, İran'ın 4 petrol tankerine el koydu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar