81 ilin yöresel ürünleri Van'da buluşacak!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
81 ilin yöresel ürünleri Van'da buluşacak!
Van’da, Türkiye’nin en büyük Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, Van Anatolia Gurme Fest adı altında, 23 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek. Fuar koordinatörü Özgür Can Çelik, fuar için 81 ilde hazırlıkların sürdüğünü söyledi. 81 ilden firmaların yöresel ürünler ve hediyelik eşyalarıyla katıldığı Van Anatolia Gurme Fest, bu sene Van’da 4’üncü kez düzenleniyor. Faur, 23 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

FUARDA NELER OLACAK?

Fuara ilişkin bilgi veren fuar koordinatörü Özgür Can Çelik, “Türkiye’nin dört bir yanından üreticiler en taze ve en kaliteli ürünleri 4. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı için hazırlıyor.” dedi.

Her yörenin en tanınmış ürününün fuarda yer alacağını ifade eden Çelik, “Karadeniz’in leziz peynir ve tereyağlarından, Ege’nin zeytin ve zeytinyağlarına, Adıyaman’ın peynirli helvasından, Aydın’ının incirlerine, Giresun’un fındık ezmelerinden, Maraş’ın baharatlarından, Isparta’nın Gül ürünlerinden, Hatay’ın sabunlarından, Mardin’in gümüşlerinden, Antep’in bakırlarına varana kadar tüm yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar büyük Van Fuarı için hazırlanıyor” diye konuştu. 

HİJYEN DANIŞMANLARI GÖREV ALACAK

Pandemi nedeniyle fuar alanında çok ciddi önlemler alacaklarını belirten Çelik, şu bilgileri aktardı: 
“Fuar alanı içerisinde Türkiye’de düzenlenen fuarlarda ilk kez uygulanacak olan Hijyen Danışmanları görevlendirilecek. Bu danışmanlar, fuar alanına giren herkesin öncelikli olarak ateşini ölçecek daha sonra ziyaretçilerin HES kodlarını sorgulayıp risk grubunda olanların alana girişlerine izin vermeyecek. Daha sonra maskesi olmayan kişilere fuar alanında maske dağıtımı yapılacak ve fuar alanının girişinde katılımcıların dezenfekte ünitelerini kullanıp giriş yapmaları sağlanacaktır. Fuar alanının farklı noktalarında bulunan dezenfekte ünitelerini de ziyaretçilerimiz istedikleri gibi kullanabileceklerdir. Ayrıca fuar alanında bulunan her stantta kolonya ve dezenfektan hizmeti verilecektir, stantların tümünde tek kullanımlık eldivenler bulundurulacaktır. Fuar alanı belli saatler arasında dezenfekte edilecek ve havalandırma işlemi yapılacaktır. Fuar alanı içerisinde her 10 metrekareye 1 ziyaretçi düşecek şekilde içerideki kişi sayısı denetlenecektir. İçerideki kişi sayısının artış göstermesi durumunda içeriye ziyaretçi alımı kesilecek, içerideki ziyaretçilerimiz çıktıktan sonra yeni ziyaretçiler alınacaktır.”

ZİYARETÇİDEN RİCADA BULUNDU

Fuar alanına gelecek olan ziyaretçiden maske-mesafe kurallarına uyması ricasında bulunan Çelik, “Tüm Van halkını maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyup, fuarımızı ziyaret etmelerini bekliyoruz. Tüm halkımız davetlimizdir” diye kaydetti. 


Elektriğe yüzde 5.75 zam geldi!Önceki Haber

Elektriğe yüzde 5.75 zam geldi!

Servet Turgut’un taziyesine ‘pandemi’ gerekçeli müdahaleSonraki Haber

Servet Turgut’un taziyesine ‘pandemi’ ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar