Temeş: Oğlum için Çocuk Nöroloji doktoru bekliyoruz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Temeş: Oğlum için Çocuk Nöroloji doktoru bekliyoruz!
Hakkari’de rahatsızlandıktan sonra Van’a getirilen 2 yaşındaki çocuğun babası İsa Temeş, oğlunun 95 gündür yoğun bakım servisinde olduğunu, Çocuk Nöroloji Doktoru olmadığı için çocuğunun tedavisinin ilerleme kaydedemediğini belirterek; "Van'a bir nöroloji doktorunun gelip oğlumu tedavi etmesini bekliyorum yoksa yarın çok geç olabilir" dedi.

Hakkari’deki evinde ağzına attığı pişmemiş fasulyenin nefes borusuna kaçması üzerine boğulma tehlikesi geçiren 2 yaşındaki H. Temeş, Hakkari’deki ilk müdahalenin ardından Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ndeki çocuk yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Nefes borusuna giren fasulyenin burada ameliyatla alındığı çocuk, babası İsa Temeş’in ifadesine göre, sağlığında bir iyileşme olmadı ve 95 gündür entübe durumunda bekliyor.

Çocuğunun durumuyla ilgili bilgi veren baba Temeş, “Van’da Çocuk Nöroloji doktoru yok, gelecek dediler ama hala gelmedi, oğlum 95 gündür yoğun bakımda” dedi.

Doktorların dün kendisine telefon açtığını ve oğlunun durumuyla ilgili bilgi verdiklerini belirten baba Temeş, şunları söyledi:
“Doktorlar dün telefon açtı, hasta iyi değil dediler. Çocuğumu başka hastaneye de götüremiyoruz, Van’a bir nöroloji doktoru gelip oğlumu tedavi etmezse ölecek. Lütfen oğluma sahip çıksınlar. Benim biricik oğlum ölmesin. Sesim duyulsun lütfen.” Özel Haber: Adil Harmancı - Prestij


VEK: Van Gölü ‘Organize Turizm Havzası’ ilan edilmelidirÖnceki Haber

VEK: Van Gölü ‘Organize Turizm Havzası’...

Urartuca öğrenmek...Sonraki Haber

Urartuca öğrenmek...

Haber Yorumları

 • Vanli19-09-2020 16:51

  Arkadaşlar değerli iş adamlari çocuğun babasıyla konuştum çocuk iyi değil ulaşmak isteyen milletimiz 0531 923 72 91

 • Vanli19-09-2020 12:21

  Bu adam 95 gündür Van'da oğlu için neden kimse birşey yapamıyor yazıklar olsun insan hayatı bu kadar ucuz mu kendisiyle bu gün konuştum oğlu için ne gerekiyorsa yapacaz lütfen Van iş adamlari sesiz kalmayın

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar