Kısa Çalışma Ödeneği süresi uzatılmalı, destek kredisi ödeme süresi ertelenmeli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kısa Çalışma Ödeneği süresi uzatılmalı, destek kredisi ödeme süresi ertelenmeli
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından yapılan açıklamada, tüccar ve sanayiciye destek amacıyla Kısa Çalışma Ödeneği süresinin uzatılması, destek kredisi ödeme süresinin de ertelenmesi gerektiği belirtildi.

Van TSO tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Dünya genelinde büyük ekonomik sorunlara yol açan Koronavirüs pandemi sürecinde işverenlerimiz istihdamın korunmasına yönelik büyük çaba göstermişlerdir. Bu kapsamda Kısa Çalışma Ödeneği şartlarının kolaylaştırılması talebi, ekonomi yönetimi tarafından kabul görmüş, Kısa Çalışma Ödeneği, normalleşme desteği ve diğer birçok düzenlemeyle, çalışanın ve işverenin yanında olduğunu göstermiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Kısa Çalışma Ödeneği süresinin uzatılması talebinin yer aldığı açıklamada, “Normalleşme sürecinin devam ettiği bugünlerde, istihdamın devamına yönelik Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılması, Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasından sistem dışında kalanların yararlanabilmesi için ödeneğe erişimin kolaylaştırılması ve bölgesel bazda değerlendirilmeye alınması en büyük arzumuzdur. Bu kapsamda bugüne kadar istihdamın korunmasına yönelik önemli adımlar atan ekonomi yönetiminin, işverenlerin ortak beklentisi olan Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılmasına yönelik talepleri karşılıksız bırakmayacağını ümit ediyoruz.” Denildi.

Destek kredileri ödeme sürelerinin de ertelenmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ayrıca bilindiği üzere KOVİD-19 salgının ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak ve KOBİ’leri desteklemek amacıyla Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kredilerin geri ödeme tarihi yaklaşmaktadır. Normalleşme çalışmalarının devam ettiği bugünlerde, ekonomi çarklarının yeniden dönmesi ve istihdamın devam etmesi için tüccar ve sanayicilere destek verilmesi elzemdir. Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu destekli kredi ödeme sürelerinin ertelenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ekonominin toparlanma sürecine girdiği bu süreçte, bu yönde alınacak bir karar toparlanma sürecini hızlandıracaktır. Tüm dünya ülkeleri gibi ülkemizde de yaşanan zor günleri hep birlikte, el ele vererek, sanayici ve tüccarımıza sağlanacak olan desteklere aşılacağı aşikardır.”

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kapalı ortamlarda virüsten korunmanın 5 yoluÖnceki Haber

Kapalı ortamlarda virüsten korunmanın 5...

Van'da 29 Ağustos'ta vefat edenlerSonraki Haber

Van'da 29 Ağustos'ta vefat edenler

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar