Davutoğlu: Operasyon hukuki değil, ülkeye zarar veriyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Davutoğlu: Operasyon hukuki değil, ülkeye zarar veriyor
6-8 Ekim Kobani eylemlerinin yaşandığı dönem başbakan olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HDP’li siyasetçilere yapılan operasyonun ardından Eş Genel Başkan Mithat Sancar’ı aradı.

HDP’den yapılan açıklamaya göre Sancar görüşmede, "saldırının sadece HDP’ye yönelik olmadığını, bütün muhalefeti, AKP’den farklı düşünen herkesi hedef aldığını" belirterek, “Biz geçmiş dönemle ilgili kapsamlı bu muhasebeye hazırız, kapsamlı bir yüzleşmenin taraftarıyız. Bunu istiyoruz ve hakikatin ortaya çıkması lazım” dedi.

Sancar: Net tavır alınmalı

Sancar da, bu konuda HDP’nin daha önce birçok kez araştırma önergeleri verdiğini AKP’nin bunları reddettiğini hatırlatarak, “İktidar geçmişteki sorumluluklarını örtmek ve bugün içine düştüğü çıkmazları gizlemek için partimizi hedef alarak bu tür yöntemleri kullanıyor” dedi. Sancar bir kez daha demokrasiden, adaletten ve barıştan yana olan bütün güçlerin saldırılar karşısında net tavır almasını istedi.

Davutoğlu: Hukuki değil, ülkeye zarar veriyor

HDP’ye “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Davutoğlu ise özellikle 2014-2015 tarihleri arasında yaşananların çok boyutlu olduğunu söyleyerek, “6-8 Ekim’deki olayların da konuşulması gerektiğini” belirtti. Yapılanın hukuki olmadığını söyleyen Davutoğlu, yaşananların ülkeye zarar verdiğini ve Türkiye’yi hukuk devletine götürecek adımlar atılması gerektiğini belirtti. 


KESK: Gözaltı operasyonları ile sorunların üzeri örtülmeye çalışılıyorÖnceki Haber

KESK: Gözaltı operasyonları ile sorunlar...

SP, Kapıköy’ün geçişlere açılmasını istediSonraki Haber

SP, Kapıköy’ün geçişlere açılmasını iste...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar