Beyrut’taki patlamayı değerlendiren Bakan Varank: Kanal İstanbul basit bir konu değil!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Beyrut’taki patlamayı değerlendiren Bakan Varank: Kanal İstanbul basit bir konu değil!

Haber Merkezi - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Beyrut’ta yüzün üzerinde kişinin ölmesine 5 binden fazla kişinin de yaralanmasına yol açan patlamayla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, patlayıcının 6 sene önce İstanbul Boğazı’ndan geçtiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir.” dedi.

Dünya Beyrut’taki patlamayı anlamaya çalışırken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, patlamayı Kanal İstanbul ile izah etmeye çalıştı.

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Varank, “Hepimizin yüreğinin yandığı patlamaya neden olan 2750 ton amonyum nitrat, 6 sene önce Beyrut’a giderken İstanbul Boğazı’ndan geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir.” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/varank/status/1290966275225784320

Bakanın bu açıklamasına tepkiler de gecikmedi. Sosyal medya kullanıcıları, espri içeren yorumlarıyla patlayıcının Kanal İstanbul'da da patlama ihtimalinin yüksek olduğunu yazdı.


Van TSO: Van’a Sahra Hastanesi kurulmalıÖnceki Haber

Van TSO: Van’a Sahra Hastanesi kurulmalı

Türkiye'de koronavirüsten can kaybı 5 bin 784 oldu, hasta sayısı bugün de arttıSonraki Haber

Türkiye'de koronavirüsten can kaybı 5 bi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar