Van'da toplu düğünler yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van'da toplu düğünler yasaklandı
Van'da toplu halde yapılan düğünler yasaklanırken, birinci ve ikinci derecede akrabaların katılımıyla yapılacak düğün törenleri ise 1 saate indirildi.


Van İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile il sınırları içerisinde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinlikler yasaklandı. 

Karara göre, şimdiye kadar yapılan ve herkesin katılabildiği toplu törenler yerine 1 saat süren törenler yapılacak ve sadece 1. ve 2. derecedeki akrabalar katılacak, törenlere 65 yaş ve üstü olanlar ile 15 yaş altı çocuklar da katılamayacak.

Van İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar şöyle:

"Düğün ve nikâhlar aynı gün içerisinde en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacaktır.

Düğün salonlarında sandalye/koltuk düzeni fiziki mesafe koşullarına uygun ve dans/oyun pisti/alanlarını da kapatacak şekilde oluşturulacaktır.

Düğün ve nikâhlarda toplu yemek verilmesi de dâhil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi/ikramı (paketli su servisi hariç) yapılmayacaktır.

Bu şekilde gerçekleştirilecek düğünlerde oyun/dans gibi faaliyetlere kesinlikle yapılmayacaktır.

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 15 yaş altı çocuklar düğünlere ve nikâh merasimlerine katılmayacaktır.

İlimiz genelinde her düğün veya nikâh merasimine en az bir kamu görevlisinin (kolluk, zabıta vb.) görevlendirilecek ve denetim faaliyetlerine ağırlık verilecektir.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra düğün ve nikâhlarda, bu Karar ile düzenlenen hususlar dışında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından belirlenmiş/belirlenecek kurallara/tedbirlere eksiksiz uyulacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dâhil) hiçbir şekilde yiyecek içecek (paketli su servisi hariç) ikramı yapılmayacaktır."

Anahtar Kelimeler:
Fransa, İtalya ve Kıbrıs da Yunanistan ile askeri tatbikat kararı aldıÖnceki Haber

Fransa, İtalya ve Kıbrıs da Yunanistan i...

2020-YKS yerleştirme sonuçlarını açıkladıSonraki Haber

2020-YKS yerleştirme sonuçlarını açıklad...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar