Türkiye İşçi Partisi milletvekili Barış Atay’a saldıran 3 kişi tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye İşçi Partisi milletvekili Barış Atay’a saldıran 3 kişi tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi
Kadıköy’de Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay’ı darp edilmesine ilişkin gözaltı alınan 3 şüpheli “kasten yaralama” suçundan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Önceki gün yaşanan saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kimliği belirlenen saldırganlardan üçü gözaltına alındı.

Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Şüpheliler Ö.C., Ç.Ç., Ç.B., soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifade verdiler. Şüphelilerin, Barış Atay ve arkadaşının önlerinde yürüdüğünü, yol istediklerini, yol vermemeleri üzerine tartıştıklarını, olayın bu şekilde meydana geldiğini söyledikleri öğrenildi.

Bir kişi aranıyor 

Üç saldırgan emniyetteki işlemlerinin ardandan Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edilirken diğer şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Ne olmuştu?

Saat 01.30 sularında Kadıköy'de, beş kişilik bir grup, arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkan Barış Atay'a 'vatan haini' diyerek saldırdı. Grubun yere düşürdükten sonra tekmelemeye başladığı Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne götürüldü. Atay'ın travma ve kaburgalarında kırık şüphesiyle tedavi altına alındı.

Hastanede ifadesi alınan Atay, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu, ifadesinde ise "Bu olayın faili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur" dedi. Saldırıdan önceki saatlerde TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e "nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan'a ait olduğu iddia edilen telefon mesajları ile ilgili bir paylaşımda bulundu.  Atay, paylaşıma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketleyerek, "Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız" diye yazdı. 

Soylu ise, Atay'ın söz konusu paylaşımını alıntılayarak, "Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP'den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da senden tam tecavüzcü olur... Tuma’nın kollayıcısı, dikkat yakalanma..." diye yanıt verdi. Kaynak: T24

Anahtar Kelimeler:
Tarikat lideri 12 yaşındaki kıza cinsel istismardan tutuklandıÖnceki Haber

Tarikat lideri 12 yaşındaki kıza cinsel...

Fitch, Türkiye'den sonra bankaların da görünümünü negatife indirdiSonraki Haber

Fitch, Türkiye'den sonra bankaların da g...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar