Trump, hastaneden ayrılıp Beyaz Saray'a döndü: 'Covid'den korkmayın'

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trump, hastaneden ayrılıp Beyaz Saray'a döndü: 'Covid'den korkmayın'
ABD Başkanı Donald Trump, üç gündür Covid-19 tedavisi gördüğü hastaneden Pazartesi günü taburcu oldu. Hastaneden yürüyerek çıkarak kendisini Beyaz Saray'a götürecek araca binen Trump, gazetecilere açıklama yapmadı. Trump, Marine One adlı başkanlık helikopteriyle Beyaz Saray'a varınca maskesini çıkararak balkonda poz verdi.

Daha sonra Twitter'dan bir video paylaşan Trump, "Başı çekeceğiz. Lideriniz olarak, bunu yapmak zorundaydım. Risk altında olabileceğimi biliyorum ama bunu yapmak zorundaydım. Şimdi daha iyiyim. Belki de bağışıklığım vardır, bilmiyorum" dedi.

Başkan Trump, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının üzerinden 24 saat geçmeden Cuma günü Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'ne kaldırılmıştı.

Trump, Twitter hesabından Pazartesi yaptığı açıklamada yerel saatle 18.30'da taburcu olacağını duyurmuştu.

Ancak Başkan Trump'ın sağlığı ile ilgili hafta sonu gelen çelişkili açıklamalar, hastaneden taburcu olabilecek kadar iyi olup olmadığının tartışılmasına yol açtı.

Trump taburcu olmadan önceki Twitter paylaşımında, "Çok iyi hissediyorum! Covid'den korkmayın, hayatınızı domine etmesine izin vermeyin" dedi ve ekledi:

"Trump hükümeti altında bazı çok iyi ilaçlar ve bilgi birikimi ürettik. 20 yıl önce hissettiğimden daha iyi hissediyorum!" Kaynak: BBC News


4 ilde HDP operasyonu: Çok sayıda gözaltı varÖnceki Haber

4 ilde HDP operasyonu: Çok sayıda gözalt...

Eylül ayında 20 kadın öldürüldüSonraki Haber

Eylül ayında 20 kadın öldürüldü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar