Sağlık Bakanlığı salgında görev alanlar için ek ödeme tablosu hazırladı; doktora yüzde 16, imama yüzde 100 zam!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanlığı salgında görev alanlar için ek ödeme tablosu hazırladı; doktora yüzde 16, imama yüzde 100 zam!
Sağlık Bakanlığı'nın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında görev alanlar için hazırladığı ek ödeme tablosunda, doktorlara yüzde 16 ila 50, imamlara ise yüzde 100 zam yapılacağını açıklaması, sağlık çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Sağlık Bakanlığı, salgında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına ek ödeme için yeni bir düzenleme yaptı. Ancak bu düzenleme ile hayat kurtaran doktorlara sadece yüzde 16 ila yüzde 50 oranında ek ödeme verilirken, hastanelerde ölü yıkayan ve son yolculuğuna uğurlayan din görevlilerine yapılacak ek ödeme yüzde 100 olarak belirlendi.

Sadece imamlar yüzde 100 ek ödeme alacak 

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre; asistan, eğitim görevlisi, uzman, doçent ve profesörlerin zam oranı da yüzde 50'yi geçmedi. Eczacı, teknik hizmetler asistanı ve öğretim görevlilerine yüzde 15-89 ek ödeme verildi. Yüzde 100'lük ek ödemenin sadece din görevlilerine verilmesi sağlık çalışanları arasında tepkiye yol açtı.

Düzenlemeye, "Doktor olacağımıza imam olsak daha değerliydik" tepkisi gösteren hekimler, insanların hayatını kurtarmak için gecesini gündüzüne katan sağlık personeli yerine en büyük ödemenin imamlara yapılmasına, anlam veremediklerini söylediler.

Düzenlemeyi eleştiren CHP'li Fikret Şahin, "Bakanlığın sağlık çalışanlarına karşı bakış açısının ne kadar çarpık olduğunu bu genelgeyle bir kez daha gördük" dedi. 


Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 73 kişi hayatını kaybettiÖnceki Haber

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 73 kişi...

İran'da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiSonraki Haber

İran'da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar