Kars Belediye Başkan Bilgen'in de aralarında olduğu 17 kişi tutuklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kars Belediye Başkan Bilgen'in de aralarında olduğu 17 kişi tutuklandı
6 yıl sonra başlatılan 'Kobani eylemleri' soruşturmasında aralarında Kars Belediye Başkan Bilgen'in de olduğu 17 kişi tutuklandı. Eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Gülfer Akkaya serbest bırakıldı

6 yıl sonra başlatılan 'Kobani eylemleri' soruşturmasında gözaltına alınan ve aralarında Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in de bulunduğu 20 kişi emniyetteki ifade işlemleri ardından dün gece Adliyeye sevk edilmişti.

Mahkemece, Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP MYK üyesi Alp Altınörs, HDP Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Nazmi Gür, eski milletvekili Ayla Akat Aka, Eski BDP Eş Genel Başkanı ve milletvekili Emine Ayna, HDP eski MYK üyeleri Bircan YorulmazBerfin Özgü KöseDilek Yağlı, Can Memiş, Günay Kubilay, Bülent Parmaksız, Pervin Oduncu, İsmail Şengün ve Cihan Erdal, eski HDP Genel Saymanı Zeki Çelik, HDP RTÜK üyesi Ali Ürküt ve eski milletvekili Prof. Dr. Emine Beyza Üstün tutuklanırken, eski HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Gülfer Akkaya ise, yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı. 


Güler: Fuar nedeniyle tek vaka çıkmadıÖnceki Haber

Güler: Fuar nedeniyle tek vaka çıkmadı

Kars Belediyesi'ne kayyum atandıSonraki Haber

Kars Belediyesi'ne kayyum atandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar