Dolar/TL'de sert düşüş

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dolar/TL'de sert düşüş
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrası, piyasalarda hareketlilik arttı. Dolar/TL ise 7,22'lere kadar gevşedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inandığı bir müjdeyi paylaşacağını açıklamasının ardından dolar/TL 12 Ağustos'tan beri ilk kez 7.30'un altına geriledi.

Türkiye'nin Akdeniz'deki hak ve hukukunu korumaya yönelik adımlarının enerjide dışa bağımlılığını ortadan kaldırmak için hayati öneme sahip olduğunu belirteren Erdoğan şöyle dedi:

"Cuma günü milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Bu müjdenin biz de hayalleri rüyası içerisindeyiz... Bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum."

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından piyasada yeraltı zenginliklerine ilişkin olumlu bir müjdenin verilebileceği beklentisinin etkisiyle enerji hisseleri de tavan oldu.

Dolar/TL güne başladığı 7.38'li seviyelerden 7.22'ye kadar geriledi. Düşüş Erdoğan'ın açıklamasının ardından hız kazandı. Kur saat 18:07'de 7.26 seviyesinden işlem gördü.

Dolar/TL'de düşüşü destekleyen bir diğer unsur ise Merkez Bankası (TCMB) sıkılaştırma adımları olmaya devam ediyor. Kaynak:Reuters

 

Anahtar Kelimeler:
Türkiye, Karadeniz'de enerji kaynağı keşfettiÖnceki Haber

Türkiye, Karadeniz'de enerji kaynağı keş...

Türkiye'de 23 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiSonraki Haber

Türkiye'de 23 kişi koronavirüs nedeniyle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar