Adıyaman'da bayram, mevlit ve düğün yemekleri yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyaman'da bayram, mevlit ve düğün yemekleri yasaklandı

Haber Merkezi - Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, il genelinde düğün, mevlit ve bayramda verilen yemek ikramlarının yasaklanması kararını aldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında toplanan kurul üyeleri gündemdeki konuları görüştü. Kurul tarafından, Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni kararlar alındı.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İlimiz genelinde gerçekleşecek bayram ziyareti, düğün, mevlit gibi törenlerde, organizasyonlarda yemek ikramı, servisi yapılmasının yasaklanmasına, törenlerde, organizasyonlarda kişiler arası mesafenin aynı aile bireyleri dışındaki kişiler için asgari 1 metre olması gerektiği kuralının aksatılmadan uygulanmasına karar verdi.

Cenazelerin eve götürülmemesiyle ilgili ise, Kalabalık ortamlarda koronavirüs bulaşma riski artacağından, cenaze törenlerinin mümkün olduğunca az kişinin katılımı ile yapılmasının sağlanması, cenazelerin evlere götürülmemesi, cenazelerin defni sırasında sosyal mesafe kurallarına uyulması ve maske takma konularında belediye yetkilileri, muhtarlar ve ilgili kurumların gerekli uyarı, denetimleri yapmalarına, ilimiz genelinde hastalık yayılmasının önüne geçilebilmesi için toplu taziye kabulü, taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına, Kovid-19 hastalığı bulaşma riski nedeniyle ilimiz genelinde hastaların ziyaretçi kabulü ve hasta ziyaretlerinin yasaklanması yönünde karar alındı."


Son Anket: Bugün seçim olsa...Önceki Haber

Son Anket: Bugün seçim olsa...

Diyarbakır'da 4 yaşındaki Miraç, evinin önünde oynarken kaybolduSonraki Haber

Diyarbakır'da 4 yaşındaki Miraç, evinin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar