GÜNDEM

Şırnak’ta 10 yaşındaki çocuğu istismarla suçlanan uzman çavuş görevden uzaklaştırıldı

Haber Merkezi – Şırnak’ta, vatandaşlar bir uzman çavuşun 10 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğunu iddia ederken, Şırnak Valiliği, “sarhoş olduğu ve uygunsuz hareketlerde bulunduğu gerekçesiyle A.A. isimli kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını” açıkladı.

Edinilen bilgilere göre, Şırnak’ta 10 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan uzman çavuş, küçük çocuğun çığlıklarını duyan vatandaşlar tarafından yakalandı.

Olay ardından tepkiler hızla yayıldı. Şırnak Barosu olaya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, şöyle denildi:

“14.07.2020 günü 23:00 sıralarında çocuk H.’ye karşı çocuğun cinsel istismarı olayının adli makamlara intikali ile süreç yakından takip edilmiş gece yarısı mağdur beyanları, tanık beyanları ve kamera delillerinin dosya arasına alınması için çaba sarf edilmiştir. Olayın failinin kamu görevlisi olması nedeni ile yaşadığımız mağduriyet daha da artmıştır. Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının karşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz.”

HDP MİLLETVEKİLİNDEN TEPKİ

Edindiği görüntüleri Twitter hesabından paylaşan HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, şunları söyledi:

“Çocuklarımızın geleceğini tacizcilere bırakmayacağız Dün gece Şırnak Şaranlar sitesinde bir uzman çavuş 10 yaşındaki bir çocuğu taciz etmiştir Görgü tanıkları da yaşanan taciz olayını teyit etmiştir Yargı derhal gereğini yapmalıdır Olayın peşini asla bırakmayacağız”

SOSYAL MEDYA GÜNDEMİNDE İLK SIRADA

İstismar olayı Şırnak kent merkezinde toplanan bir grup vatandaş tarafından protesto edilirken, sosyal medyada da binlerce kullanıcı #susmaşırnak etiketiyle yaptıkları paylaşımlarla olaya dair tepkilerini dile getirdi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Son olarak Şırnak Valiliğinden bir açıklama geldi.

Şahsın görevden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Saat 01.00 sıralarında 155 ihbar hattına gelen çağrıda, Yeni Mahallede vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir kişinin çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darp edildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Olay yerinde A.A. isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli adli tahkikat başlatıldı. Şahıs gözaltına alınmış, adli ve idari soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitede spam yorumları azaltmak için Akismet kullanıyoruz. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini bu yazıya tıklayarak öğrenin.

Başa dön tuşu
Kapalı